NEDEN MİNERAL

Bare Minerals dünyada en popüler olan mineral kozmetik markasıdır.

Bare Minerals fondöten, pudra, SPF 15 (güneşten koruma) ve kapatıcı özellikleri içinde barındıran, 4'ü 1 arada denilebilecek tek üründür.

BareMinerals mineral fondötenin içeriğinde bulunan mineraller ışığı geri yansıttıkları için ciltte kırışıklıklar daha az belirgindir. Diğer fondöten ve pudralar ise ışığı emdikleri için,ciltte çizgiler daha derin görünür.

Bare Minerals mineral makyaj ürünleri ciltle uyum sağlayarak, cilde tamamen naturel bir görünüm verir. Gözenekleri kapatmaz, yağlanmaya, siyah noktaya ve aknelere yol açmaz. Hafiftir, ciltte ağırlık hissi bırakmaz. Ciltte maksimum kapatıcılık sağlar ve uzun süre kalıcıdır.

Bare Minerals mineral makyaj ürünleri yağlı cilt dahil her cilt tipi için uygundur. Akne ve leke sorunu görülen ciltlerde anti-emflamatuar (yatıştırıcı) özelliği akneli ciltlerin iyileşmesine yardımcı olur.

Bareminerals mineral makyaj ürünleri yumuşak dokuludur ve yüksek kalite minerallerden üretilmiştir. Koruyucu madde, talk, alkol, paraben parfüm, mineral yağ ve boya içermez. Anti-bakteriyel ve anti-alerjiktir.


* Titanyum dioksit, çinko oksit, mika minerallerin toz formuna getirilmiş halinden oluşan Bareminerals makyaj ürünleri, içerikleri nedeniyle tepkimeye girmediklerinden bozulmaz dolayısıyla son kullanma tarihleri de bulunmamaktadir.


TİTANYUM DİOKSİT: Taşocaklarından çıkarılan, yumuşak, beyaz toz formunda rafine edilerek elde edilen doğal bir mineraldir. Kozmetikte beyazlaştırıcı, ışığı yansıtıcı,güneş ışınlarını kesici olarak kullanılır.Cildi, güneşin UVA+UVB zararlı ışınlarına karşı korur.


ÇİNKO OKSİT : Bu, doğal bir anti -enflamatuar maddedir. Cildi yatıştırır ve rahatlatır. Akne ve siyah nokta oluşumuna meyilli ciltlerin görünümünü ve durumunu iyileştirmeye yardımcıdır.


MİKA : Yerkabuğundan çıkarılan, saflaştırılan ve ince toz haline öğütülen, doğal bir mineraldir. Bir prizma gibi parlaklık oluşturmak için kullanılır.